Продавець safetop.com.ua розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
225 відгуків
Бажаєте знижку пишіть Вайбер 0507890636Подарок-скидка
safetop.com.ua
Фільтри
Ціна
Наявність
Акція
Виробник
Контакти
safetop.com.uaАндрій Менеджер
пр.Палладина 25, Київ, Україна
+380 (50) 789-06-36
+380 (98) 252-31-15
0507890636
+380 (50) 789-06-36
+380 (98) 252-31-15

Форматно-розкроювальні верстати

Форматнорозкроювальний верстат - це багатофункціональний деревообробний верстат, призначений для розпилювання, розкрою і обробки листових матеріалів, таких як:

 • ДСП (деревно-стружкова плита)
 • МДФ (деревно-волокниста плита)
 • ХДФ (високощільна деревно-волокниста плита)
 • Фанера
 • ПВХ
 • Пластик
 • Алюміній
 • Основні функції форматно-раскроечного верстата :


Подовжнє розпилювання: розпилювання листового матеріалу уздовж його довжини.

 • Поперечне розпилювання: розпилювання листового матеріалу упоперек його довжини.
 • Підрізування: видалення кромки матеріалу.
 • Фугування: вирівнювання кромки матеріалу.
 • Нарізування шпильок : створення пазів і шпильок для з'єднання деталей.

Форматнорозкроювальні верстати можуть бути оснащені різними пилами, фрезами і іншими інструментами, що дозволяє виконувати широкий спектр робіт.

Переваги Форматнорозкроювальних верстатів :

 • Висока точність і чистота реза : завдяки жорсткій конструкції і що точним, що направляє верстати забезпечують високу точність і чистоту реза.
 • Багатофункціональність: верстати можуть виконувати різні операції по обробці листових матеріалів.
 • Універсальність: верстати можуть використовуватися для обробки різних матеріалів.
 • Простота використання : верстати, як правило, прості у використанні і не вимагають спеціальних навичок.
 • Форматнорозкроювальні верстати широко використовуються в меблевій промисловості, столярних майстернях, будівництві і інших

Изображение: форматнораскроечный станок

Форматнораскроечный верстат

При виборі Форматнорозкроювальний верстати верстата необхідно враховувати:

Розмір і тип оброблюваного матеріалу : верстати бувають різних розмірів і призначені для обробки матеріалів різної товщини.
Функціональність: необхідно вибрати верстат, який виконуватиме усі необхідні вам операції.
Потужність двигуна : від потужності двигуна залежить продуктивність верстата.
Ціна: ціни на верстати можуть сильно варіюватися залежно від їх характеристик.
Популярні бренди форматно-раскроечных верстатів :

JET
Stroma
Proma
Cormak
Holzmann
Перед купівлею Форматнорозкроювального верстата рекомендується ознайомитися з відгуками про різні моделі і порівняти їх

Критерії вибору форматно-розкрійного верстату

Для досягнення ефективності роботи з верстатом необхідно визначитися з його комплектацією та його можливостями.

Як і в будь-якій іншій справі при виборі форматно-розкрійного верстату рекомендуємо користуватися правилом золотої середини. Ми не радимо купувати як найдешевший, так і найдорощий верстат з розрахунком на майбутні перспективи. У першому випадку обладнання може не витримати тривалих робочих навантажень і підвести в потрібний момент. Другий варіант також не виправдовує себе, тому що до того моменту як верстат відпрацює себе на ринку з'являться більш привабливі цікаві пропозиції. Не забувайте, що більше половини успішної роботи зі верстатом досягається завдяки правильному підбору інструменту та дотримання правил експлуатації.

Критерії:

 • Кількість оброблюваного матеріалу в одиницю часу (за годину або зміну);
 • Верхній і нижній пороги значень параметрів матеріалу, що обробляється
 • Зручність користування верстатом;
 • Підбір розмірів верстата відповідно до наявних площ;
 • Вартість обладнання.
 • Перш ніж купити форматно-розкрійний верстат, необхідно уважно зважити усі за та проти

Станина 

На головній опорній конструкції – станині – закріплюються базові компоненти форматно-розкрійного верстата. Логічним чином вся конструкція повинна мати високу міцність і жорсткість, а також достатню вагу, щоб гарантувати стійке положення на фундаменті. Так станина витримає не тільки великі навантаження, але й виступатиме як віброгасник при роботі .

Пильний вузол

Пильний вузол – це єдиний блок, закріплений на станині, і включає до свого складу дві циркулярні пилки разом із двигунами. Має можливість встановлення висоти і кута нахилу (від 0 до 46 градусів) робочих елементів.

Діаметр підрізної пили досягає 120 мм, а частота обертання – близько 8 тис. обертів за хвилину. Вона обертається за напрямом руху подачі матеріалу. 

Частота обертання головної пили становить 4-6 тис. об/хв і має напрямок обертання проти подачі заготовки. Робочий режим визначається властивостями заготовок, що обробляються: різання МДФ або ДСП, пакетний розкрій, різання по деревині.

Робочі столи

Для комфортного проведення розпилів плит або пакетних матеріалів форматно-розкрійні верстати найчастіше обладнають декількома (найчастіше трьома) робочими столами. Перший закріплений нерухомо і є основою кріплення пильного агрегату. Матеріал, з якого він виготовлений – чавун. Його поверхня оброблена таким чином, щоб повністю виключити ймовірність псування та появи подряпин на матеріалі.

Другий стіл (каретка+розширення) розрахований для кріплення матеріалу, що обробляється. Цей стіл мобільний і його можна переміщати. Поцікавтесь який тип направляючих використовує той чи інший верстат , а також максимально можливий рух (в основному це 3200 мм) Також можливість повороту перпендикулярної лінійки, яка необхідна для різу елементів під різними кутами.

Третій стіл (приймаючий) необхідний для підтримки готових елементів

Каретка форматно-розкрійного верстата

Каретка форматно-розкрійного верстата виконує завдання пересування рухомої частини столу по напрямних. Зменшення витрати енергії на переміщення здійснюють шляхом виготовлення цього блоку з легких металів. Зазвичай таким металом є алюміній.

Каретка буває кулькового та роликового типу. Перший тип підшипників здатний витримувати тривалі серйозні навантаження. 

При покупці верстата варто звернути увагу на таку характеристику як хід каретки, тобто її довжина. 

Не варто забувати, що від конструкції каретки залежить якість розпилів. Не мало важливий і рівень легкості переміщення каретки, адже від цього залежить скільки працівникові доведеться витратити енергії на його пересування. Це позначається  на швидкості, і якості праці співробітника.

Максимальна ширина деталі

Цей параметр визначається відстанню від пили до правого паралельного упору. 

Габарити

При покупці верстата необхідно враховувати не тільки площу самого верстата, але й простір необхідний для комфортної та безпечної роботи з ним, а також місце для матеріалу, що обробляється. Тому не варто недооцінювати цей параметр. Погляньте на прості обчислення: якщо верстат має розміри 3,2 на 3 метрів, то тільки він сам займатиме 10 квадратних метрів. Додайте до цього зону для роботи та отримайте приблизні цифри займаних площ.

На які параметри пильного агрегату варто звертати увагу?

Частота обертів

Кількість обертів основної пили становить зазвичай 4-6 тис. обертів за хв. З можливістю зміни швидкості. Таке налаштування форматно-розкрійного верстата підвищує якість обробки матеріалів, що виготовляються за рахунок підбору потрібного числа оборотів пили.

Потужність приводу

Потужність двигуна основної пили варіюється від 4 до 7 кВт, але буває і більше. Але пам'ятайте, що купувати верстат з граничними значеннями потужності неправильно, тому що це може бути абсолютно не ефективно і не рентабельно. При виборі потужності необхідно слідувати головному принципу: підбір потужності двигуна здійснюється на підставі типу матеріалу, що розпилюється. Якщо ви займаєтеся розпилом плит типу МДФ, то цілком достатньо використовувати двигун потужністю близько 4,50 кВт. Але якщо ви обробляєте масивний матеріал, то для розпилу знадобиться потужніший 5,5 і вище кВт.

Висота пропилу

Цей параметр визначається робочою висотою пил. 

У супровідній документації вказується висота, заснована на максимальній висоті підняття пил щодо робочої поверхні. Зазвичай, значення коливаються не більше 80 – 140 мм. 

Нахил пильного вузла

Максимальний нахил пил, найчастіше досягає 45 градусів, рідше 46. Як було сказано раніше, за будь-яких положень елемента розкрою, основна і підрізна пилка завжди знаходяться в одній площині. Нахил пил надає можливість виконувати обробку компонентів для корпусних меблів, де є необхідність з'єднань під кутом. 

Частота обертання підрізної пилки

Число оборотів шпинделя підрізної пили складає близько 9000 за хвилину при діаметрі пильного диска 100-125 мм. Потужність двигуна зазвичай не перевищує 1 кВт і коливається в районі 03-08 кВт. Налаштування даної пили відбувається в двох осях по ширині та висоті

Точність позиціонування

Ця характеристика визначає якісну складову роботи верстату. Якщо на верстаті використовується настройка лінійок ручним способом, то значення точності установки матеріалу дорівнює від 0.5 до 1 мм 

У версіях верстатів для підвищення якості робіт встановлюють електронні системи вимірювань і перевірки точності. За допомогою такого прецизійного налаштування можна досягти точності до 1/10 міліметра.

Продуктивність

Даний параметр має на увазі кілька різних показників на основі яких формуються відмінні властивості та конструктивні особливості роботи верстата.

Для розпилу невеликих плит у малих масштабах виробництва чудово зарекомендували себе пристрої легкого типу. Режим роботи не перевищує 8 годин на добу. Якщо ви не потребуєте швидкого налагодження верстата та підготовки його до робочого режиму в стислий термін, то додаткові функціональні особливості можуть бути мінімальними. Верстати цього типу є бюджетними, а їх маса не перевищує півтонни.

Якщо ваше виробництво займається більш серйозними замовленнями, варто придивитися до верстатів з потужнішими характеристиками.

Верстати з рухомою кареткою у рамках великомасштабного виробництва логічно використовувати лише як додаткове оснащення. Для досягнення високої ефективності виробництва правильним вибором буде застосування такого обладнання як форматно-розкроювальний верстат з ЧПУ, з програмованим встановленням позиціонування пиломатеріалу, а також притискними механізмами.

Довговічність

Якщо виконувати всі вимоги, норми та правила експлуатації, проводити профілактичні роботи, то за нашим досвідом можемо сказати, що верстати прослужать безвідмовно щонайменше 5 та більше років без вкладень .

Крім негативних факторів, що впливають на обладнання та не передбачені правилами експлуатації, негативно позначається і рівень пилу в приміщенні. Такого роду сміття засмічує рухомі вузли і призводить до поломок компонентів.

Ранній вихід з ладу обладнання пов'язаний, як правило, з недотриманням правил експлуатації, зазначених у техпаспорті верстата.

 • Індукційний датчик руху каретки. Слідкує за точністю пересування каретки по відношенню до осьового положення полотна головної пилки. Захищає верстат від перекосу пилки. Перекіс може призвести до появи сколів по краях матеріалу, що обробляється;
 • Рухлива касета для плит та заготовок. Призначена для проміжного зберігання різної величини сировини. Є складаний. У неробочому стані займає дуже мало місця, а в робочому режимі полегшує завантаження форматного верстата пилами. Плюс до цього зменшує кількість працівників для допоміжної роботи.
 • Система захисту від попадання пилу та стружки. Створює високий тиск повітря в місцях зіткнення рухомих елементів каретки та напрямних, запобігаючи попаданню в них стружки та пилу.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner